Březen - měsíc čtenářů

17.03.2014 13:42

Naše knihovna se zapojila, stejně, jako mnoho dalších v Česku, do celostátní akce Březen - měsíc čtenářů, kterou jsme zahájili 28.2.2014 přednáškou pana Mgr. Volanského "Tradiční čínská medicína - jaro", spojenou se cvičením. Přišlo asi 50 zájemců o toto zajímavé cvičení. Další ukázky cvičení zase chystáme na podzim. Po celý měsíc nabízíme novým i stálým čtenářům registraci na půl roku zdarma. Promineme jim také poplatky za upomínky. Protože však naši čtenáři mají možnost si sami své výpůjčky prodlužovat přes web nebo už při vypůjčení požádat o delší výpůjční lhůtu, upomíek nám velmi ubylo. Na slavnostní vernisáži výstavy "Portréty" Marcely Žákové, která se konala 4.3.2014, jsme také vyhodnotili a odměnili 5 nejlepších čtenářů za rok 2013. Výstavu můžete shlédnout do konce dubna 2014. Připravujeme také besedy pro děti ze základních škol i po děti z MŠ např. Veršované pohádky, Práce s encyklopediemi, Jak vzniká kniha a další.