Elektronické výpůjčky knih

05.03.2015 15:36

Od počátku Března mají i naši registrovaní čtenáři možnost si půjčovat knihy v elektronické podobě do svých čtecích zařízení. Po celý měsíc Březen je registrace čtenářů do knihovny  ZDARMA. Elektronický katalog Carmen, který najdete na našich webových stránkách www.knihovnadobra.cz, umožňuje čtenářům knihoven provádět výpůjčky elektronických knih. Jsou to počítačové soubory různých typů (PDF, MOBI, ...), které se pak otvírají a čtou na mobilních zařízeních.  Zatím jediným poskytovatelem je společnost eReading.cz. Služba je pro čtenáře zdarma, platí ji za něj knihovna dle smlouvy s eReading.cz.

Vlastní postup provedení výpůjčky

Všechny dokumenty, které lze půjčit elektronicky jsou v katalogu v novém řezu vpravo s názvem elektronická dostupnost. Pokud chcete zobrazit všechny e-knihy, použijte v jednoduchém hledání slovo „ereading". Vlastní půjčení se provádí tlačítkem E-půjčit v detailu dokumentu po přihlášení uživatele. I když čtenář nemá účet u eReading.cz výpůjčka proběhne. Pokud se následně u eReading zaregistruje a uvede e-mailovou adresu, kterou má v knihovně, výpůjčka je mu pak k dispozici. Ve čtenářském kontě je v přehledu výpůjček nová záložka E-výpůjčky tam čtenář vidí aktuální výpůjčky svých E-knih. Délka výpůjční doby: 21 dní, maximání počet výpůjček: 2 ks

Postup pro vlastní e-ink čtečky – na www.eReading.cz si otevřete sekci „eVýpůjky“, stáhněte si výpůjčku do PC a nahrajte ji přes USB do čtečky.

Čtenáři mají k dispozici i elektronickou čtečku knih. Zatím je dispozici jen v knihovně, později se bude půjčovat na 3týdny i domů, po zaplacení vratné kauce 1.000,- Kč.