Ohlédnutí za rokem 2016

10.02.2017 07:30

V roce 2016 jsme půjčili 840 registrovaným čtenářům 43.220 dokumentů. Osobně nás navštívilo přes 13.000 uživatelů, z toho 2.380 využilo služeb internetu v knihovně a 850 využilo tablet místo PC. Z domova přes internet navštívilo knihovnu 7.242 uživatelů a prohlédlo si 17.000 záznamů o knihách nebo časopisech. Čtenáři si zarezervovali 1.400 knih a z jiných knihoven jsme jim zajistili 263 knih nebo kopií článků z časopisů.

Připomínáme, že si naši čtenář mohou půjčovat i zvukové knihy (audio knih) na CD pro děti i pro dospělé, např. Poláček: Bylo nás pět, Devátá: Život není peříčko nebo Mina: Konec vosí sezóny.

Rozšířili jsme službu  - Bestsellery na přání čtenářů. Naši čtenáři, i veřejnost, si mohou požádat o zakoupení titulu do fondu knihovny. V roce 2016 jsme nakoupili asi 120 atraktivních knih, jako tipy od čtenářů. Patří k nim například – Bábovky, Kdo bude plakat, až tady nebudeš, Cela 17, Krev na sněhu, Lotosové blues, Provinilé manželky, Kuchařky ze Svatojánu, Harry Potter a prokleté dítě nebo Postel, hospoda, kostel.

K nejpůjčovanějším autorům roku 2016 patřili: Vlastimil Vondruška, František Niedl a Karel Cubeca z českých, Keleová-Vasilková a Dominik Dán ze slovenských a James Patterson a Kristina Ohlsson ze zahraničních spisovatelů.

Z časopisů se nevíce půjčovaly Květy, Epocha, Sedmička, Story, Naše krásná zahrada, Pěkné bydlení, Receptář nebo F.O.O.D. Děti si odnášely domů nejvíce Čtyřlístek, Simpsonovy, Bravo, Barbie nebo Toma a Jerryho. Velmi populární jsou i zvukové knihy pro děti a stolní hry pro celé rodiny – Activity, Dobble Kids, Černé historky, ale také hrací karty.