Týden knihoven 3.10. - 9.10.2016

03.10.2016 18:18

V říjnu se naše knihovna připojila k celorepublikové akci Týden knihoven. Připravili jsme Vás výstavu fotografií paní Markéty Skarkové "Dobrá 2016". Na 6.10.2016 jsme připravili přednášku paní Mgr. Jarmily Podhorné "Pupeny léčí", která se uskuteční v 17 hodin v Obecním domě v Nošovicích. Po celý měsíc říjen budou všechny registrace čtenářů - nových i stávajících ZDARMA. Od 3.10. do 7.10.2016 promineme všem nedochvilným čtenářům upomínky. Samozřejmě prodloužíme výpůjční lhůtu všem čtenářům z důvodů uzavření knihovny. Ještě jednou se omlouváme všem našim čtenářům za neplánované uzavření knihovny. V knihovně musela proběhnout rekonstrukce elektrické sítě, protože jsme instalovali pro návštěvníky i pracovníky knihovny nové počítače, tablety a tiskárny, zakoupené z grantu Ministerstva kultury ČR a příspěvku obce Dobrá. Teď už můžeme nabídnout našim návštěvníkům 3 PC s operačním systémem Windows 10 a s programem Office 2016. Mohou je využívat k vyhledávání na internetu i ke stahování a tisku barevných dokumentů. Uživatelé mají k dispozici 2 barevné multifunkční tiskárny se stolními skenery a možností barevného kopírování. Pro děti již máme k dispozici 4 tablety Lenovo Yoga 3. Knihovna má od už září kvalitnější bezdrátové internetové připojení o kapacitě 50 Mb. Internet přes WiFi využívají zdarma uživatelé knihovny v půjčovně, v chodbě a někdy i před vchodem do knihovny.