Léto v knihovně

11.09.2019 12:32

Během prázdnin byla knihovna stále otevřena pro veřejnost a knihovnu navštívilo 2500 návštěvníků, registrovalo se 42 čtenářů a vypůjčili jsme 7.000 dokumentů. Stále u nás platí, že je 65% návštěvníku mužů a 35% návštěvníku tvoří ženy. Ačkoliv si všichni myslí, že internet má už skoro každý, využilo našich počítačů s připojením na internet za 8 měsíců letošního roku 2500 uživatelů. Další stovky uživatelů využívají připojení přes WiFi v knihovně pro své mobily, tablety nebo notebooky a chodí si tisknout dokumenty.

V letošním roce patří k nejčtenějším autorům v naší knihovně Radka Třeštíková, Patrik Hartl, Alena Mornštajnová, Dominik Dán, Robert Bryndza, Bernard Minier, Táňa Keleová-Vasilková, Eva Hrašková, J. R. Tolkien, Daniel Cole, Jenny Nordbergová, Clive Cussler, Andrzej Sapkowski. V minulosti byl u nás nejčtenějším spisovatelem  Vlastimil Vondruška, jeho nové knihy ale vycházejí až na podzim, takže se do našeho žebříčku nedostal.  Z časopisů se nejvíce půjčují Týdeník Květy, Téma, Vlasta, Story, dTest (naši čtenáři mají přístup i do archívu časopisu dTest a mohou si vyhledávat hodnocení výrobků přes internet). Dále jsou to Forbes, Burda, Rozmarýna, Epocha, Flóra, Marianne Venkov, Zahrádkář a Moje psychologie. Z dětských časopisů jsou to Barbie, Čtyřlístek a Minecraft.